فیلترنویسی چیست؟
فیلترنویسی چست؟

فیلترنویسی چیست؟

فیلترنویسی در بورس چیست؟

شرکت مدیریت فناوری بورس تهران که یکی از شرکتهای زیر مجموعه سازمان بورس می‌باشد، اطلاعاتی را از وضعیت بازار و شرکتهای پذیرش شده در آن به صورت منظم و دسته‌بندی شده ارائه می‌کند. فعالین بازار و تحلیلگران از این اطلاعات در جهت یافتن موقعیتهای مناسب سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند و همچنین تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس همین اطلاعات اتخاذ می‌کنند.

صدها نماد در بورس و فرابورس پذیرش شده‌اند و سالانه نیز به جمعیت آنها افزوده خواهد شد؛ حال تصور کنید یکی از فعالین بازار به دنبال یک یا چند ویژگی خاص در بین نمادهای بازار می‌گردد تا طعمه مد نظر خود را پیدا کند و آماده شکار شود. جستجو در بین صدها نماد بازار جهت غربال کردن نمادهایی که یک یا چند ویژگی مد نظر مارا دارند کار بسیار سخت و زمان‌بر می‌باشد، لذا فعالین بازار این نیاز را در خود احساس کردند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی عمل شناسایی و غربال نمادهای مورد نیازشان را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند و اینگونه بود که فیلترها به خانواده بورس پیوستند.

 

فیلترنویسی بورس چیست

 

به زبان ساده، فیلترها ابزاری هستند که به شما کمک می‌کنند تا از بین صدها سهمی که در دیده‌بان وجود دارد، سهامی را شناسایی کنید که تمام فاکتورهای مد نظر شما را دارا باشند.

 

 

چگونه فیلترنویسی کنیم؟

فیلترها مجموعه‌ای از دستورات برنامه‌نویسی می‌باشند که با زبان جاوا اسکریپت نوشته می‌شوند و برای طراحی فیلترهای مد نظر خود حتما می‌بایست با اصول برنامه‌نویسی و زبان جاوا اسکریپت آشنایی داشته باشید. به همین دلیل خیلی از فعالین بازار با اینکه نیاز ضروری به فیلترها دارند، با توجه به عدم تسلط به کدنویسی نمی‌توانند فیلتر مد نظر خود را طراحی کنند و یا مجبور هستند از فیلترهای آماده موجود در سطح اینترنت استفاده کنند که خیلی از آنها کاربرد چندانی ندارند.

در مجموع برای نوشتن فیلترهای مورد نیازتان باید به زبان جاوا اسکریپت مسلط شوید و یا از فیلترهای آماده استفاده کنید.

 

 

بدون دانش برنامه‌نویسی، فیلترهای خود را طراحی کنید:

آسان بورس جهت سهولت فیلترنویسی، ابزاری را طراحی کرده است که فعالین بازار در یک محیط کاملا گرافیکی و بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی کلیه فیلترهای خود را طراحی کنند، از فیلترهای دیگران استفاده کنند و یا فیلترهای خود را با دیگران به اشتراک گذارند. در پلتفرم آسان بورس صرفا با کشیدن و رها کردن ابزارها می‌توانید فیلترهای مورد نیازتان را طراحی کنید و خروجی آنها را بررسی کنید.

برای آشنایی بیشتر با پلتفرم فیلترنویسی آسان بورس از شما دعوت می‌کنیم تا ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه کاربران
تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده، اولین دیدگاه را ارسال کنید


مطالب مرتبط
حجم مشکوک

آموزش فیلترنویسی ” حجم‌های مشکوک “

در بازار سرمایه به صورت روزانه معاملاتی بین معامله‌گران انجام می‌شود که مجموع آن حجم معاملات را تشکیل می‌دهد؛ درواقع حجم برابر است با تعداد سهامی که در یک دوره زمانی مشخص خرید و فروش می‌شود.

آشنایی با پلتفرم فیلترنویسی آسان بورس

آشنایی با پلتفرم فیلترنویسی آسان بورس

آسان بورس پلتفرمی را طراحی کرده که در یک محیط کاملا گرافیکی، امکاناتی را به فعالین بازار سرمایه ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توانند کلیه فیلترهای مورد نیازشان را طراحی کنند و نتایج آن را مشاهده کنند. در واقع آسان بورس خدماتی را در حوزه فیلترنویسی ارائه می‌کند که مخاطب آن افرادی می‌باشند که با برنامه نویسی آشنایی ندارند و قصد طراحی فیلترهای مد نظرشان را دارند.

© 2022 - 2018 آسان بورس - تمام حقوق محفوظ است