آشنایی با پلتفرم فیلترنویسی آسان بورس

همانطور که در گذشته توضیح دادیم، آسان بورس پلتفرمی را طراحی کرده که در یک محیط کاملا گرافیکی، امکاناتی را به فعالین بازار سرمایه ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توانند کلیه فیلترهای مورد نیازشان را طراحی کنند و نتایج آن را مشاهده کنند. در واقع آسان بورس خدماتی را در حوزه فیلترنویسی ارائه می‌کند که مخاطب آن افرادی می‌باشند که با برنامه نویسی آشنایی ندارند و قصد طراحی فیلترهای مد نظرشان را دارند.

آیا آسان بورس فیلتر آماده ارائه می‌کند و من فقط باید از فیلترهای آسان بورس استفاده کنم؟

خیر!”
آسان بورس بستری را فراهم کرده است که شما بر اساس نیز خود بتوانید فیلترهای گوناگون را طراحی کنید؛ با طرح این ادعا که شما حتی یک خط هم کدنویسی نخواهید کرد. همچنین آسان بورس لیستی از فیلترهای پر کاربرد ارائه کرده است که زحمت کاربران خود را کم کند. لیست فیلترهای آسان بورس صرفا برای جلوگیری از طراحی مجدد فیلتر توسط کاربر به پلتفرم اضافه شده است و به این معنی نیست که کاربران آسان بورس فقط باید از فیلترهای آماده استفاده کنند.

 

چگونه با آسان بورس فیلتر نویسی کنیم؟

ابتدا وارد سایت آسان بورس می‌شویم، اگر قبلا ثبت نام نکردید از طریق دکمه ثبت نام مراحل ساخت حساب کاربری خود را تکمیل نمایید و در صورتی که حساب کاربری دارید از طریق دکمه ورود به پلتفرم آسان بورس وارد شوید.

 

 

 

 

 

پیش از شروع فیلترنویسی، ابتدا باید یک پروژه از نوع فیلترنویسی در پلتفرم ایجاد کنیم. لذا از طریق آیکن فایل جدید بر روی فیلتر کلیک می‌کنیم و یک نام برای پروژه خود تعریف می‌کنیم.

 

در سمت چپ بلاکهایی داریم که به صورت منظم دسته‌بندی شده‌اند و هر بلاک کاربرد خاصی دارد.

 • داده بازار:

  بلاکهای این دسته در فیلترنویسی بسیار کاربردی هستند و شامل داده‌هایی از نوع قیمت، حجم و تعداد می‌باشند که عموما فیلترهای پر استفاده با همین بلاکها طراحی می‌گردند.

 • ریاضیات:

  همانطور که از نام آن پیداست، متشکل از بلاکهایی می‌باشد که برخی از محاسبات ریاضی را انجام می‌دهند و از طریق آن می‌توان فرمولهای ریاضی به فیلترها اضافه کرد.

 • منطق:

  در این دسته بلاکهایی داریم که برای شرطی کردن یا ترکیب فیلترها مورد استفاده قرار می‌گیرند که برای طراحی فیلترهای حرفه‌ای پر استفاده می‌باشند.

 • اندیکاتور:

  گروهی از اندیکاتورهای پر استفاده می‌باشد که در برخی از فیلترها می‌توان از آن استفاده کرد و یا می‌توان آن را با برخی از فیلترها ترکیب نمود.

 • نمودار + معامله گری + هشدار:

  این سه بلاک در طراحی استراتژی کاربرد دارند و در برای طراحی فیلترها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

 • عمومی:

  دسته‌ای از بلاکها می‌باشند که به صورت عمومی در طراحی استراتژی و فیلترنویسی کاربرد دارند.

دیدگاه کاربران
حسن ذوالفقاری  :
ارسال شده در تاریخ 17 آوریل 2020 ساعت 17:21

با تشکر از شما بخاطر اموزش خوبتان یکبار من ثبت نام کرده
ام فقط یک کد برای من امد در صورتیکه در متن بالا نام کار بری و رمز عبور خواسته اید

  علی حیدری  :
  ارسال شده در تاریخ 23 آگوست 2020 ساعت 11:29

  لطفاً با پشتیبانی فنی آسان بورس در تلگرام، با شماره ۴۷۸۲ ۱۴۱ ۰۹۰۲ مطرح کنید.مطالب مرتبط

آموزش فیلترنویسی ” حجم‌های مشکوک “

در بازار سرمایه به صورت روزانه معاملاتی بین معامله‌گران انجام می‌شود که مجموع آن حجم معاملات را تشکیل می‌دهد؛ درواقع حجم برابر است با تعداد سهامی که در یک دوره زمانی مشخص خرید و فروش می‌شود.

فیلترنویسی چیست؟

فیلترنویسی در بورس چیست؟ شرکت مدیریت فناوری بورس تهران که یکی از شرکتهای زیر مجموعه سازمان بورس می‌باشد، اطلاعاتی را از وضعیت بازار و شرکتهای پذیرش شده در آن به صورت منظم و دسته‌بندی شده ارائه می‌کند. فعالین بازار و تحلیلگران از این اطلاعات در جهت یافتن موقعیتهای مناسب سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند و همچنین تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس همین ...

© 2019 - 2018 آسان بورس - تمام حقوق محفوظ است