آموزش فیلترنویسی ” انواع فیلترهای قیمتی “

بلاشک قیمتها مهمترین فاکتورهایی هستند که تحلیلگران به آنها توجه می‌کنند و به نوعی اصلی‌ترین داده تحلیلی برای تحلیلگران محسوب می‌شوند. از هر روش تحلیلی که استفاده کنیم ( تکنیکال – فاندامنتال – تابلوخوانی و … ) در نهایت ارزندگی قیمت و یا حرکات آن در تصمیم‌گیری معاملاتی ما حرف اول را می‌زند.
تمام تحلیلگران سعی می‌کنند که حرکات قیمت را پیش‌بینی کنند و برای این هدف از ابزار و تکنیکهای مختلف استفاده می‌کنند که یکی از این ابزارها فیلترنویسی می‌باشد که در یافتن نمادهایی که ارزش تحلیل را دارند کاربرد دارد.

تحلیلگران بر اساس استراتژی که دارند فیلترهای متفاوتی را طراحی می‌کنند؛ لذا این امکان وجود دارد فیلترهای مورد نیاز شما برای سایر افراد کارایی نداشته باشد. از این رو تصمیم گرفتیم با ارائه مثالهایی متعدد، شما را یاری کنیم تا در نوشتن انواع فیلترها با پلتفرم آسان بورس تسلط کافی را کسب نمایید.

 

انواع فیلترهای قیمتی بورس

 

فیلتر افت شدید قیمتی:

برخی از معامله‌گران زمانی معامله می‌کنند که قیمت سهم به حداقل قیمت خود رسیده باشد و به قول بنیادی‌کارها، سهم ارزان شده است. با نوشتن این فیلتر می‌توان نمادهایی که قیمتشان از میانگین چند ماه گذشته پایین‌تر می‌باشد را غربال کرد و تحلیل دقیق‌تری روی آن انجام داد.

 

فیلتر صف خرید:

این فیلتر کاربردهای متفاوتی دارد ولی عموم معامله‌گران در زمانی که شاخص در حال ریزش است برای نمادهایی که بتا منفی هستند از این فیلتر استفاده می‌کنند تا در روزهایی که بازار افت شدیدی دارد بتوانند نمادهای بتا منفی را شناسایی کنند.

منظور از نمادهای بتا منفی، نمادهایی می‌باشند که بر خلاف جهت شاخص حرکت می‌کنند.

 

 

دیدگاه کاربران
تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده، اولین دیدگاه را ارسال کنید


مطالب مرتبط
© 2019 - 2018 آسان بورس - تمام حقوق محفوظ است