طراحی استراتژی معاملاتی آسان‌بورس
استراتژی معاملاتی درباره آسان بورس معاملات الگوریتمی عضویت در آسان بورس
استراتژی معاملاتی

استراتژی معاملاتی چیه ؟!

بورس تا حد زیادی شبیه جنگه! اگر بخوایم استراتژی معاملاتی رو تعریف کنیم باید بگیم “‌ استراتژی معاملاتی طرح و برنامه‌ای هست که قبل از انجام معامله تعیین می‌کنم. ‌” شباهت بازار بورس به میدان جنگ از این جهت هست که شرایط جنگ متغییر و ناپایداره و شرایط حاکم بر بازار هم دائما در حال تغییر هست. بنابراین در چنین بازاری با شرایط ناپایدار داشتن استراتژی معاملاتی از ملزومات یه معامله‌گر هست. دقیقا مثل بازی شطرنج که باید از قبل برای هر حرکتی از سمت حریفمون برنامه داشته باشیم والا ممکنه کیش و مات رو هم زمان باهم تجربه کنیم. به زبان ساده‌تر استراتژی معاملاتی، برنامه ریزی دقیق و آمادگی برای هر اتفاقی در معاملات هست و استراتژی مناسب هست که کیفیت و بازدهی قابل قبولی رو ارائه کنه و درصد شکست معقولی داشته باشه.

پلتفرم طراحی و تست استراتژی معاملاتی

با یک جستجوی ساده در اینترنت میتونید هزاران استراتژی معاملاتی پیدا کنید ولی شاید اکثرشون در بورس نتایج قابل قبولی نداشته باشند، بنابراین بهتره قبل از اینکه از یک استراتژی استفاده کنیم ابتدا تستش کنیم و از کیفیتش مطمئن بشیم.
آسان بورس یک پلتفرم تحت وب برای طراحی استراتژی معاملاتی و فیلترنویسی در بازار سرمایه هست. این پلتفرم به فعالین بازار سرمایه کمک می‌کنه تا استراتژی معاملاتیشون رو طراحی و آزمایش کنند. برای استفاده از پلتفرم آسان بورس نیاز به دانش برنامه‌نویسی ندارید و صرفا در یک محیط گرافیکی، با کشیدن و رها کردن ابزارها می‌تونید استراتژی و فیلترهای مورد نیازتون رو طراحی کنید. همچنین با آسان بورس می‌تونید برای اتفاقات مورد انتظارتون در بورس یک نوتیفیکیشن (Notification) تنظیم کنید تا به محض وقوع اتفاق، هشدارش رو بر روی موبایلتون دریافت کنید و دیگه نیازی به رصد ساعتی یا روزانه بازار نداشته باشید.

طراحی استراتژی معاملاتی آسان‌بورس
معاملات الگوریتمی

معاملات الگوریتمی با آسان بورس

با پیشرفت تکنولوژی، معامله‌گران بازارهای مالی هم به استفاده از تکنولوژی گرایش پیدا کردند. این روزها الگوریتمها یا رباتهای معامله‌گر وظیفه انجام معاملات بسیاری فعالین بازار رو بر عهده دارند و به عنوان یک دستیار در خدمتشون هستند. در واقع الگوریتمها به فعالین بازار کمک می‌کنند تا وقت کمتری رو برای بازار صرف کنند و همچنین با سرعت بیشتری معامله کنند. همچنین معاملات الگوریتمی در کنترل احساسات و جلوگیری از تصمیمات خارج از چارچوب استراتژی معاملاتی نقش پر رنگی دارند.
در پلتفرم آسان بورس همه چیز محیا هست تا علاقه‌مندان به معاملات الگورتیمی، در کمترین زمان ربات معامله‌گر خوشون رو بسازند، بدون اینکه نیاز باشه حتی یک خط هم کدنویسی کنند.بعد از اینکه استراتژی معاملاتی مدنظرتون رو نوشتید می‌تونید به ربات خود دستور بدید که مدیریت معاملات شما رو به عهده بگیره و کلیه دستورات شما رو مو به مو اجرا کنه.

استراتژی معاملاتی

سیستم دریافت نوتیفیکیشن

به طور معمول هر یک از فعالین بازار سرمایه، ده‌ها و یا صدها نماد را در لیست بررسی خود دارند و برای هر کدوم یک سناریوی مشخص تعریف کردند. همچنین روزانه لیستشون رو بررسی می‌کنن تا اگر اتفاق مورد نظرشون رخ داده باشه تصمیمات معاملاتیشون رو اتخاذ کنند.
حالا تصور کنید که فردی حدودا 30 تا نماد رو در لیست خودش داره و برای هر کدوم یک سناریوی مشخص تعریف کرده و متغیرهایی هم برای هر سناریو تعریف کرده؛ احتمال اینکه به مرور زمان برخی از تعاریف فراموش شوند و یا با هم قاطی بشن بسیار زیاد هست. از طرف دیگه تصور کنید برای هر نماد فقط 2 دقیقه در روز وقت صرف بشه، مجموع این دقایق در یک ماه و در یکسال عددی بسیار بزرگ میشه که می‌تونسته به صرف کارهای دیگه بشه.
سیستم نوتیفیکیشن آسان بورس به صورت تمام وقت مثل یک دستیار در خدمت شماست و طبق دستوراتی که تعریف می‌کنید، لیست سهام مد نظر شما رو رصد می‌کنه و به محض وقوع اتفاق مورد انتظار، از طریق پیام رسانهای مختلف شما رو در جریان قرار می‌ده.

ثبت نام جهت استفاده از آسان بورس

ثبت نام در آسان‌بورس استراتژی معاملاتی
طراحی استراتژی معاملاتی آسان‌بورس
Loading…